Vertical Menu

Przewód pokarmowy

Przewód pokarmowy: wstręt do pewnych pokarmów, nudności, wymioty, odbijania, uczucie pieczenia za mostkiem, biegunki, bóle brzucha, po jakich pokarmach? Czy dolegliwości mają charakter napadowy, kiedy występują lub nasilają się objawy: w dzień czy w nocy?

Gdzie dziecko czuje się gorzej: w domu, w szkole, na ulicy, w mieście, poza miastem? W jakiej porze roku występuje największe natężenie choroby, ż jaką pogodą się wiąże? Czy odczyny alergiczne występują w czasie leżenia dziecka w łóżku (rodzaj pościeli, warunki higieniczne), czy związane są z infekcjami, wysiłkiem fizycznym, konfliktami rodzinnymi (udział czynnika emocjonalnego).

Oprócz danych odnoszących się do samego dziecka, należy zwrócić uwagę na otoczenie, stosunek jego do dziecka itp. W pierwszym okresie życia dominują alergeny pokarmowe, potem wdychane (kurz, pleśń, cząsteczki pierza, pyłki) oraz bakteryjne. Te trzy grupy alergenów spotyka się w powyżej 90%, przypadków alergii. Należy uwzględnić również dotychczasowy sposób leczenia i uzyskane wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *